Zdroj: freeimages.com

[quote]Více než dvě stovky parkovacích míst má nově k dispozici českobudějovická nemocnice. Dvoupatrové parkoviště vzniklo u vjezdu do areálu v místě, kde stála budova transfuzní stanice. Stavba stála 35 milionů korun. Českobudějovická nemocnice nyní nabízí pro pacienty a zaměstnance celkem více než 1100 parkovacích míst.[/quote]

,,Spodní část nového parkoviště bude vyhrazeno pro pacienty a v patře pak budou místa pro zaměstnance,“ řekl předseda představenstva společnosti Břetislav Shon.

Českobudějovická nemocnice na rozdíl od jiných areálů dodržuje tradici, která prakticky neumožňuje vjezd soukromých vozidel do komplexu.

,,Prosazujeme myšlenku, že auta patří ven a v areálu je pouze pěší zóna. Samozřejmě akutní případy mohou do nemocnice vjet,“ uvedl Shon.

Výstavba parkovacích míst tímto projektem neskončila. Nemocnice připravuje výhledově další prostory pro stání automobilů. Po zrušení dolního areálu, který sídlí v prostorách bývalé vojenské nemocnice, se do současného nemocničního komplexu přesunou stovky zaměstnanců.

,,Plánujeme do dvou let postavit další patrové parkoviště,“ dodal Shon.

Českobudějovická nemocnice s kapacitou 1450 lůžek patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Poskytuje základní, specializovanou i vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech zejména pro jihočeský region. Společnost zaměstnává přibližně 2500 lidí.

Zdroj: ČTK