[quote]Nákup nových klimatizovaných vozů, bezkontaktní platbu jízdenek nebo nové logo připravuje Dopravní podnik města České Budějovice. Všechny novinky mají vést k tomu, aby lidé více využívali MHD a snížili tak vysoký počet aut v jihočeské metropoli. Uvedl to dnes českobudějovický primátor Jiří Svoboda. Letos uplyne 65 let od zavedení autobusové dopravy ve městě.[/quote]

Vítám aktivitu dopravního podniku. Městská doprava nemůže jet pořád ve starých kolejích a myslím si, že změna přístupu a filozofie dopravního podniku je zcela v souladu se zájmy města,“ uvedl primátor.

Už v nejbližších dnech se lidé v Českých Budějovicích budou setkávat s novým logem dopravního podniku a příležitost 65. výročí autobusové dopravy ve městě byla podle podniku ideální možností ke změně loga.

„Dalším důvodem je to, že logo tady bylo 16 let a přišlo nám docela účelné jej upravit do moderního stylu,“ řekl mluvčí českobudějovického dopravního podniku Viktor Lavička.

Další změny v MHD nastanou zřejmě až v příštím roce, kdy město počítá se zavedením nových vozů do provozu. Mnoho dosavadních vozů podle Svobody neodpovídá aktuálním potřebám.

„Obnovou vozového parku bychom se měli posunout do 21. století, protože stále jezdíme ve vozech ze století minulého. Nové vozy budou mít mimo jiné klimatizaci nebo internet,“ uvedl primátor.

Náklady na obnovu vozového parku a nových technologií jsou ve stovkách milionů korun a město chce na projekt využít peníze z dotačního programu.

Tradice městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích sahá do roku 1909. Její současný provozovatel vysílá své vozy na 14 autobusových a osm trolejbusových linek. Ročně najedou 5,7 milionu kilometrů a přepraví 39 milionů cestujících.

Společnost zaměstnává 398 zaměstnanců. Dopravní podnik si letos vedle 65 let od zavedení autobusové dopravy připomíná i 25 let od obnovení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno