[quote]Českobudějovický dopravní podnik plánuje pro příští rok hospodaření se ztrátou 223 milionů korun. O její zaplacení se podělí českobudějovický magistrát, další dotčené obce a Jihočeský kraj. Plánovaná ztráta je přibližně o 1,6 milionu korun vyšší než ta, kterou očekává dopravní podnik letos. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení českobudějovického magistrátu, který je stoprocentním akcionářem městského dopravního podniku.[/quote]

„Je třeba říci, že úhrada prokazatelné ztráty plynoucí ze závazku veřejné služby na rok 2017 je ve výši 199 milionů korun. A to je i částka připravená v rozpočtu,“ řekl za magistrát náměstek primátora František Konečný.

Jihočeský kraj by se měl na nákladech na ztrátě podílet částkou 13,6 milionu korun a obce 10,4 milionu korun.

Dopravní podnik hodlá v příštím roce obměnit vozový park. Plánuje nákup osmi kratších a čtyř delších autobusů, kdy všechny stroje budou jezdit na stlačený zemní plyn. Dále chce investovat do dvou nových trolejbusů.

„Pokud ministerstvo pro místní rozvoj zrychlí dotační záležitosti, mohlo by se nám podařit nakoupit 11 elektrobusů,“ řekl Konečný.

Dodal, že magistrát na příští rok připravuje zvýšení mezd řidičů MHD, kterých je nedostatek.

Českobudějovický dopravní podnik odhaduje, že by příští rok mohl dosáhnout výnosů ve výši 205 milionů korun. Největší položku z toho představuje tržba z jízdného, která dosahuje 123 milionů korun a je to nepatrně více než letos. Dále podnik počítá s výnosem z reklamy nebo příležitostné dopravy.

Tradice městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích sahá do roku 1909. Její současný provozovatel vysílá své vozy na 14 autobusových a osm trolejbusových linek. Ročně najedou 5,7 milionu kilometrů a přepraví 39 milionů cestujících. Společnost zaměstnává přibližně čtyři stovky zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno