[quote]Hlavní silnice mezi Mostem a Litvínovem bude kvůli přepravě rozměrných částí na stavbu nové jednotky v Unipetrolu od soboty krátce uzavírána. Informovala o tom mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.[/quote]

S omezením na silnici I/27 musí počítat řidiči od soboty 17. prosince do 23. prosince. Půjde o celkem sedm transportů. Na trase budou podle počasí vždy mezi 09:00 a 13:00 hodinou a v sobotu mezi 09:00 a 15:00 hodinou.

„Řidiči v této době mohou využít objízdnou trasu přes Horní Jiřetín nebo přes Braňany a Lom,“ uvedla Sedláčková.

Skupina Unipetrol provozuje v areálu Záluží u Litvínova rafinerii a petrochemický areál. Firma v červnu zahájila výstavbu nové polyetylénové jednotky za 8,5 miliardy korun. Zahájení výroby je plánováno na polovinu roku 2018.

Polyetylénová jednotka bude spotřebovávat etylen vyrobený v jednotce, kterou loni v srpnu poničil požár. Největší mimořádná událost v chemičce po roce 1989 připravila podle holdingu společnost na ušlém zisku o 7,4 miliardy korun. Oprava poškozené jednotky skončila rok po požáru letos v srpnu.

Silnice mezi Mostem a Litvínovem je dvouproudá. Místní samosprávy i kraj žádají, aby byla i s ohledem na bezpečnost rozšířena o další dva pruhy.

Zdroj: ČTK