[quote]Cestování v městské hromadné dopravě v Hradci Králové a Pardubicích a ve vlacích a linkových autobusech v Královéhradeckém a Pardubickém kraji by v budoucnu mohlo být na jednu elektronickou kartu. Odhadované náklady projektu jsou asi 80 milionů korun. Z 85 procent by mohly být hrazeny z evropského programu IROP, řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).[/quote]

Konkrétní podobu by měla projektu dát studie, kterou vypracuje České vysoké učení technické. Studie by především měla říci, jakým způsobem by se měly do sebe integrovat stávající elektronické odbavovací systémy v kraji. První výsledky projektu by cestující podle Vedlicha mohli využívat nejdříve v roce 2017 nebo 2018.

Hradec Králové i Pardubice nyní mají v městské dopravě vlastní kartové systémy, které jsou pro cestování v obou městech kompatibilní. Podobně funguje v linkové autobusové dopravě a na železnici v obou krajích integrovaný systém IREDO, který má svou vlastní čipovou jízdenku. „Byli bychom rádi, aby toto všechno šlo v budoucnu dohromady,“ uvedl Vedlich.

Připomněl, že stávající kartové sytémy v MHD v krajských městech jsou už staršího data a v rámci chystaného projektu by byly obměněny.

Čipové karty ve veřejné dopravě využívají v obou krajích desítky tisíc lidí. V Hradci Králové dopravní podnik za deset let fungování systému postupně vydal přes 150.000 karet, z toho 75.000 je aktivních. V Pardubicích karta funguje od roku 2006 a je tam nyní využívaných na 130.000 karet.

Zdroj: ČTK

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno