Zdroj: freeimages.com

[quote]Už od ledna chce vedení Chebu zavést v prvních částech centra města nový systém parkování. Měl by kombinovat rezidentní stání a časově omezené parkování. Podle studie, kterou si město nechalo zpracovat, by se tak možnosti parkování v centru významně zlepšily, řekl dnes novinářům starosta Chebu Antonín Jalovec.[/quote]

„Reagujeme na to, že Policie ČR už striktně odmítá povolovat nová vyhrazená parkovací místa, dokud nebude zpracovaná koncepce parkování v centru. Proto jsme si nechali zpracovat průzkum od renomované společnost Edip. Výsledkem bylo, že jsou některé lokality obsazené ve dne a další zase v noci,“ uvedl Jalovec.

Ve velké části centra by tak město chtělo spojit rezidenční parkování přes noc a přes den bude možné buď krátkodobé bezplatné parkování na takzvané parkovací kotouče nebo krátkodobé placené stání.

Podle Jalovce by cena rezidentního stání měla zůstat stejná, jako je dnes, tedy 1200 korun ročně za první vozidlo a 2400 za každé další. Firmy platí 5000, respektive 8000 korun.

O definitivní podobě a cenách stání má rozhodnout už listopadové zastupitelstvo. V prvních částech středu města by se měl nový systém začít zavádět už v lednu, ve zbytku pak zřejmě od března.

Zdroj: ČTK