Zdroj: Pixabay.com

[quote]Cheb zakázal průjezd těžké nákladní dopravy městem. Na všech značkách v okolí je proto tranzitní doprava naváděna na dva obchvaty. Podle starosty Antonína Jalovce se ale zřejmě nějaké změny projeví teprve tehdy, až se nová pravidla objeví v navigacích. [/quote]

Tranzit městem trápí Cheb už rok. Přitom město obklopuje už roky severní obchvat a před dvěma lety otevřený jižní obchvat. Právě od jeho dostavby si město slibovalo zklidnění dopravy v centru.

,,Bude záležet na tom, jestli policie bude skutečně kamiony kontrolovat, zda-li v Chebu vykládaly zboží, nebo městem jen projíždějí. Výraznější posun by mohl přijít, až navigace začnou kamiony navádět mimo Cheb,“ uvedl Jalovec.

Podle měření z roku 2010, tedy ještě před stavbou jihovýchodního obchvatu, projelo centrem města 6000 až 14.000 aut za 24 hodin. Podíl těžkých nákladních vozidel se pohyboval mezi deseti až 19 procenty.

Nyní část tranzitních kamionů využívá obchvat. Přesto je ale nákladní doprava v Chebu stále silná. Podle nových pravidel by ale do vnitřní části města vůbec neměly zajíždět kamiony, které zde nezajišťují zásobování nebo nakládku a vykládku zboží.

Zdroj: ČTK