[quote]Z bývalého kulturního domu na sídlišti Zlatých vrch v Chebu by mohl vzniknout moderní parkovací dům. Byl by ale drahý a náklady na parkovací místo by přišlo zájemce více než dvakrát dráž než vyhrazené stání v centru města. Město proto nejdřív zjistí zájem o takovou službu, řekl místostarosta Pavel Hojda (KSČM).[/quote]

„Přišla nabídka, že bychom mohli udělat z domu běžný parkovací dům, ale podle statika objekt nemá takovou nosnost. Poslední možnost je vestavět do pláště domu parkovací systém. Ale bohužel cena je poměrně vysoká, protože vychází jedno místo na půl milionu korun, což je více, než je běžné vyhrazené parkovaní v Chebu,“ uvedl Hojda.

Při návratnosti 20 let by to představovalo asi 27.000 korun ročně. Běžné vyhrazené parkování v centru přitom vyjde asi na 12.000 korun.

Výhodou systému, který automaticky nakládá vozidla do jednotlivých stání v patrech, by byla bezpečnost nebo ochrana vozu před počasím. Nevýhodou zase cena nebo i to, že vyzvednutí auta ze systému několik minut trvá.

Ačkoli na sídlišti Zlatý vrch žije asi 6000 lidí a parkovací dům by nabídnul zhruba 63 míst, není jisté, jestli by byl dostatečný zájem. Proto město nejprve bude zjišťovat, kolik obyvatel by o tento způsob parkování stálo.

Asi poslední možností, jak naložit s roky prázdným objektem, by byla demolice. I ta by ale stála miliony korun. V minulých letech se zvažovalo využít kulturní dům pro školské účely či sociální služby. Jenže plány vždy narazily na to, že objekt je příliš velký a při částečném využití má nákladný provoz nebo na to, že lidé například sociální služby na sídlišti nechtěli. Ani záměr objekt prodat neměl úspěch.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno