[quote]Chotěbořská radnice i kraj pokutují firmu Berger Bohemia kvůli nedostatkům při loňské rekonstrukci části silničního průtahu v Chotěboři. Na úhradě investice zhruba za 40 milionů korun se podílel kraj spolu s městem. Město vyměřilo dodavatelské firmě penále 1,2 milionu korun a kraj zhruba 700.000 korun. [/quote]

„Smluvní pokuta byla vystavena za dvacetidenní prodlení termínu dokončení akce,“ uvedla mluvčí kraje Jitka Svatošová ke krajské smluvní pokutě.

Kraj investoval do rekonstrukce silnice. Radnice, která dávala peníze hlavně do chodníků a osvětlení, si stěžuje na špatně odvedenou práci. Opravy budou v tomto místě v nejbližší době znovu zdržovat auta.

„Špatně provedená práce způsobila, že se začaly uvolňovat kostky a obrubníky na vnitřní straně kruhového objezdu,“ uvedl starosta Tomáš Škaryd.

Společnost prý požádala zastupitelstvo města o prominutí penále, ale neuspěla.

Stavbyvedoucí společnosti Berger Bohemia Ladislav Sýkora řekl, že výši penále od města nepovažuje za adekvátní.

Stavbaři loni opravovali část silničního průtahu městem od průmyslové zóny k odbočce na Havlíčkův Brod, kde vznikl kruhový objezd. Podle údajů chotěbořské radnice měla být stavba předána do předčasného užívání 30. září, firma ji však předala až 6. listopadu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno