[quote]Palety od společnosti Ahrma se mohou pochlubit novými inovativními možnostmi. Díky vrstvě Elastocoat® C, vyvinuté společností BASF, je u palet zlepšena jejich odolnost, trvanlivost i životnost.  Povlak se na paletu stříká na kontinuálních automatických stříkacích linkách. V paletách je dále zaintegrován i transpordér se SW, pomocí něhož lze pracovat s velkým objemem dat.[/quote]

BASF, ve spolupráci s holandskou start-up společností Ahrma holding B.V., zahájila výrobu zcela nového konceptu palet na trhu logistiky. Extrémně robustní hybridní palety z modifikovaného dřevitého vlákna (MDF) jsou potaženy Elastocoat C, která u palety prodlužuje životnost na 10 let.

Benefit povrchu s Elastocoat C

MDF palety, jejichž povrch je „uzavřen“  Elastocoat C jsou nejen mnohem stabilnější ale benefitem je i nízká hmotnost (asi o 25 % lehčí než tradiční palety). Díky povlaku mohou být palety snadno a rychle čištěny. Tato vlastnost je obzvláště důležitá především pro zákazníky v oblasti potravin, nápojů a farmacii. Elastocoat C je také odolný vůči chemikáliím a vůči nízkým teplotám. Rychle tvrdne a poskytuje protiskluzový povrch, který umocňuje bezpečnost ložení.

Chytré palety šetří náklady

Díky využití inovativního transpondéru zaintegrovaného v paletě a SW řešení je firma schopna zaznamenat nejen polohu a pohyb palet, ale i jejich teplotu, zatížení stavu okolního vzduchu či jakýkoli zaznamenaný pád atd. Práce s velkým objemem dat šetří klientovi nemalé náklady – palety může optimálněji využívat.

Použití transpondéru, který je integrován v paletách a software z Ahrma, Supply Chain zpracování velkých objemů dat (SCBD systém), je firma schopna zaznamenat nejen polohu a pohyb palet, ale i jejich teplotu a zatížení stavu okolního vzduchu a jakýkoli možný dopad nebo shazování z palet. To nabízí řadu výhod a úspory nákladů pro zákazníky: To znamená, že nevyužité palety mohou být umístěny a optimální využití může být zaručena. Palety zůstávají majetkem Ahrma a jsou zapůjčeny k zákazníkům podle potřeby.

Zdroj: Syba.cz