[quote]Chytré technologie se pomalu ale jistě stávají běžnou součástí našich životů. A jsou čím dál chytřejší. Společnost Intel v současnosti pracuje na projektu Smart Tiny House, domácnost budoucnosti řízenou chytrými technologiemi.[/quote]

Intel si představuje budoucnost, ve které budou domy komunikovat s auty a domácnosti budou komunikovat mezi sebou. Nejprve ale musí zjistit, jaké technologie jsou pro tento účel využitelné a v jakém rozsahu je lze použít.

Smart Tiny House slouží jako laboratoř pro výzkum této problematiky přímo v praxi. Podle společnosti Intel se nejedná o žádný utopistický projekt, ale spíše experiment, jehož výsledky by se měly ukázat do 12 – 18 měsíců.

Dům byl vytvořen na základě Smart Home Development Acceleration Platform společnosti Intel, která řeší problematiku vzájemné konektivity chytrých zařízení a interakce v platformách a sítích poskytovatelů třetích stran. Podle společnosti Intel je celý systém optimalizován právě pro procesory Intel.

Klíčové prvky jsou ovládány prostřednictvím aplikace pro tablety a umožňují uživateli kupříkladu rozsvěcovat světla, zamykat a odemykat, nastavovat teplotu a mnohem více. Zařízení podporuje také hlasové příkazy typu „rozsviť“.

Bezpečnostní zámek pracuje se systémem rozeznávání tváří. Hned vedle hlavních vstupních dveří je kamera, která funguje na principu technologie Intel True Key. Stačí se jen podívat do kamery vedle dveří a ty se odemknou. True Key navíc umožňuje uživateli prostřednictvím aplikace vidět, kdo právě stojí za dveřmi, i když nejsou doma a otevřít dveře na dálku.

Dalším chytrým řešením je senzor, který detekuje jakýkoliv nežádoucí únik vody. Tyto senzory jsou umístěny pod umyvadly a všude tam, kde by k nežádoucímu zatékání mohlo dojít. V případě, že je takový únik vody zjištěn, bude uživatel upozorněn aplikací.

Navíc je možné společně s takovými senzory zabudovat také chytrá světla, která se rozsvítí v tu pravou chvíli. Barvu a jas si můžete libovolně zvolit a poté je měnit.

Smart Tiny House byl představen na začátku listopadu. Pracuje se Smart Home Development Acceleration Platform a bude navíc po celé 1. čtvrtletí příštího roku.

[images type=“carousel“ cols=“five“ lightbox=“true“]
[image link=“20457″ image=“20457″]
[image link=“20458″ image=“20458″]
[image link=“20459″ image=“20459″]
[image link=“20460″ image=“20460″]
[image link=“20461″ image=“20461″]
[image link=“20462″ image=“20462″]
[image link=“20463″ image=“20463″]
[image link=“20464″ image=“20464″]
[image link=“20465″ image=“20465″]
[/images]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno