[quote]Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Ten letošní se bude konat v prvním říjnovém týdnu na brněnském výstavišti. Každoroční účast je obvykle více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí okolo 35%  vystavovatelů a 10% návštěvníků. Letošní účast bude výrazně posilněna vystavovateli z Číny.[/quote]

Na veletrhu jsou zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu, zejména z oblasti průmyslové automatizace. Na veletrhu nechybí ani účast některých producentů obalů či výrobců a dodavatelů průmyslového značení.

Ze zahraničních vystavovatelů se v současnosti hodně hovoří o čínské účasti na MSV. Čínská strana oznámila účast v Brně jako součást strategie ČLR pro střední a východní Evropu v rámci strategie, tedy v rámci agendy „16 + 1“ – Čína a 16 zemí střední a jihovýchodní Evropy.

Čína na výstavišti

Čína se bude prezentovat v oficiálním „Pavilonu Číny“  v hale A1, kde se představí významné čínské holdingy a technologické firmy. Součástí bude však i účast malých a středních firem z provincie Zhejiang v pavilonu H. Celková výstavní plocha Číny bude 2 700 – 3 000 m2 s více než 150 vystavovateli a dalšími subjekty, které se na přípravě podílejí. Do Brna přicestuje 30členný organizační tým a 100 osob v rámci  oficiálních delegací.

MSV společně s příbuznými veletrhy

Mezinárodní strojírenský veletrh se uskuteční 3. – 7. října společně se specializovanými veletrhy obrábění (IMT), svařování (WELDING), slévárenství (FOND-EX), plastikářského průmyslu (PLASTEX) a povrchových úprav (PROFINTECH). Pořadatelé očekávají účast 1 600 vystavovatelů, co do rozsahu půjde o největší MSV za posledních pět let.

Zdroj: Syba.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno