[quote]Čínské aerolinky Hainan Airlines by se spolu s dalším nejmenovaným fondem mohly stát strategickým partnerem bratislavského Štefánikova letiště. V rozhovoru pro slovenský list Sme to uvedl generální ředitel letiště Ivan Trhlík.[/quote]

„Z jednání, která jsem měl možnost absolvovat, se mi to zdá jako velmi solidní nabídka přínosná pro letiště i pro Slovensko. V současné době je to nejlepší řešení,“ uvedl Trhlík.

Slovenská vláda, která největší slovenské letiště vlastní, jeho případný dlouhodobý pronájem čínským investorům nekomentovala.

Letecká společnost Hainan Airlines provozuje také linku z Prahy do Pekingu.

Letiště M. R. Štefánika je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště, které nabízí mnohem více pravidelných leteckých spojení a které využívají také Slováci.

Loni bratislavské letiště poprvé po šesti letech zaznamenalo nárůst počtu odbavených cestujících, a to o 15,4 procenta na 1,56 milionu pasažérů.

Trhlík dříve v tomto roce řekl, že letiště po výstavbě nového terminálu za 120 milionů eur (3,2 miliardy Kč) potřebuje ještě další větší investice do své modernizace, které z vlastních zdrojů pokrýt nedokáže.

Slovensko v minulosti zahájilo privatizaci většinového balíku akcií bratislavského letiště. První vláda nynějšího premiéra Roberta Fica od transakce ale v roce 2006 odstoupila. Důvodem bylo, že vítěz tendru, konsorcium firem v čele s vídeňským letištěm, nezískal potřebný souhlas antimonopolního úřadu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno