Zdroj: Syba.cz

[quote]Německý výrobce čokolád, bonbonů a dalších sladkostí, Mimi’s Garden, uvedl v letošním roce na trh novou řadu čokolád. Čokolády mají nejenom výbornou chuť, ale jsou vhodné i pro vegany, pro které jsou určeny dokonce primárně.  Vedle složení této veganské pochoutky, je neméně zajímavý i její obal, který je biokompostovatelný.[/quote]

Německý výrobce si k výrobě flexibilní části obalu vybral biodegradabilní NatureFlexTM od společnosti Futamura. Futamura Chemicals Company Limited patří k předním výrobcům plastů i bioplastů (především NatureFlexTM & CellophaneTM).

3 odlišné příchutě, 3 odlišné designy

Čokoládovou řadu zatím charakterizují tři příchutě bohaté na vitamíny a další látky – Malina&Chia, Mango& Kokos a Kakao&Konopí. Pochoutky, které dodávají veganům energii, jsou bez glutenu a jsou 100% organického původu.

Ekologické balení

NatureFlex je vedle výborných fyzikálně mechanických vlastností i kvalitativně certifikován (FSCTM, PEFCTM). Bioplast nabízí vysokou bariérovou ochranu vůči minerálním olejům (MOSH/MOAH), aromatu i vlhkosti.

Výrobce folie, společnost Futamura, nebude chybět letos ani na veletrhu Interpack. Naopak produkty Mimi’s Garden si mohou prohlédnout návštěvníci veletrhu Biofach na norimberském výstavišti již v druhé polovině února.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz