[quote]Nejbezpečněji se loni jezdilo z krajských měst v Karlových Varech. V pěti okresních městech – v Berouně, Klatovech, Rakovníku, Rokycanech a Tachově – nebyla loni zaznamenána žádná vážná nehoda. Na opačném konci tabulky skončilo mezi krajskými městy Brno, mezi okresními Mělník. Vyplývá to z žebříčku ČP Indexu bezpečnosti zpracovaného Českou pojišťovnou.[/quote]

Pojišťovna monitoruje 13 krajských a 59 okresních měst od roku 2004. Na základě údajů z policejních statistik o počtech nehod s vážným nebo smrtelným zraněním dvakrát ročně sestavuje jejich žebříček bezpečnosti.

Ve srovnání s rokem 2014 se loni snížil počet usmrcených osob na silnicích krajských měst, a to ze 62 na 54. V okresních městech je situace opačná, předloni zahynulo na jejich silnicích 22 lidí, loni 28.

Stejně jako v předchozích letech bylo i loni nejvíce smrtelných nehod v Praze (25) a v Ostravě (šest). V Brně bylo také šest smrtelných nehod, ale v počtu těžkých zranění Brno Ostravu výrazně převyšuje. Na jeho území se jich stalo 101, zatímco v Ostravě 31. Nejvíce usmrcených mají mezi okresními městy Kladno a Teplice, v obou se staly tři smrtelné nehody.

Karlovy Vary na první místo žebříčku postoupily z desátého místa, kam je v roce 2014 poslaly dvě smrtelné nehody a devět nehod s těžkým zraněním. Letos zde při dopravních nehodách nebyl žádný člověk usmrcen a jeden byl těžce zraněn. Výrazný posun vzhůru zaznamenaly také České Budějovice. Ty byly předloni dokonce nejméně bezpečným krajským městem (šest smrtelných nehod, 27 nehod s těžkým zraněním).

Nejhorší výsledky za minulý rok zaznamenalo Brno. Kvůli šesti smrtelným nehodám a 101 nehodám s těžkým zraněním mu patří poslední 13. místo.

Čistým štítem se za rok 2015 může pyšnit hned pět okresních měst. Rokycany se touto bilancí mohou chlubit již třetím rokem. Klatovy se na první příčku vyhouply z padesátého místa, kde skončily v roce 2014.

Naopak největší propad zaznamenal Frýdek-Místek, který klesl ze 16. na 48. místo. Může za to jedna smrtelná nehoda a 11 nehod s těžkým zraněním.

Výsledky za rok 2015, krajská města:

Pořadí Město pořadí 2014
1. Karlovy Vary 10.
2. Hradec Králové 1.
3. Jihlava 8.
4. Ostrava 9.
5. Praha 5.
6. Pardubice 4.
7. České Budějovice 13.
8. Liberec 6.
9. Plzeň 7.
10. Olomouc 2.
11. Ústí nad Labem 3.
12. Zlín 11.
13. Brno 12.

Zdroj: Česká pojišťovna

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno