[quote]České aerolinie a německý dopravce Air Berlin se dohodly na vzájemném prodeji letenek na vybrané lety. ČSA tak budou na základě takzvané spolupráce na bázi sdílení kódů nabízet lety německého dopravce do Berlína či na Island. Naopak Air Berlin bude prodávat letenky na spoje ČSA do Německa, Ostravy a Košic. V tiskové zprávě to oznámily ČSA.[/quote]

Dohoda přispěje podle předsedy představenstva ČSA Jozefa Sinčáka k posílení obchodních pozic a růstu prodejů obou společností na českém i německém trhu. Letenky jsou od dnešního dne v prodeji na internetových stránkách www.csa.cz a www.airberlin.com .

Lety do islandského Keflavíku oznámily ČSA jako novinku letošního letního letového řádu loni na podzim. Dopravce plánoval na Island létat od června do září, na začátku letošního roku ale od provozu upustil. ČSA o zprovoznění linky uvažuje od příští letní sezóny, uvedl mluvčí společnosti Daniel Šabík.

ČSA při společném prodeji letenek spolupracují s řadou členů letecké aliance Sky Team, například s Air France, americkou Deltou, ruským Aeroflotem nebo svým akcionářem Korean Air. Mimo alianci sdílí prodej letenek například se španělskými aerolinkami Iberia, nebo dalším se svých akcionářů Travel Servisem.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno