[quote]Společnost CZ LOKO získala v Itálii zakázku za více než 200 milionů korun. Dodá italskému klientovi pět posunovacích lokomotiv, které jsou novinkou na trhu. Jezdit budou v Janově a Veroně. Informoval o tom Zdeněk Zuntych z firmy. Čestotřebovská firma v posledních letech vyrobila pro Itálii přes 50 vozidel.[/quote]

Vítězství v tendru považuje předseda představenstva Josef Bárta za úspěch, protože železniční trh je v Itálii vyspělý. Novinku představila společnost loni na veletrhu v Berlíně, italský zákazník bude první, komu ji dodá.

„Poslední lokomotivu z tohoto kontraktu dodáme v prvním čtvrtletí roku 2018. Stroje budou sloužit ve velkém logistickém uzlu ve Veroně nebo nákladním přístavu v Janově. V prvním období jde čistě o posunovací služby, později budou lokomotivy používány i pro traťovou službu,“ uvedl Zuntych.

Dceřiné společnosti má holding v Polsku a Itálii. Podíl exportu zvyšuje nejen v těchto zemích. Vývoz firmy tvoří více než 60 procent tržeb. Firma kromě Itálie a Polska vyváží do Pobaltí, Turecka a na Balkán.

Firma CZ LOKO se zaměřuje na výrobu, modernizaci a opravy lokomotiv. Základní portfolio posunovacích lokomotiv EffiShunter tvoří pět řad, které doplňuje elektrická traťová lokomotiva EffiLiner a speciální drážní vozidla.

Kromě závodu v České Třebové vlastní provozovny v Jihlavě, Přerově či Ostravě. Společnost zaměstnává kolem 800 lidí a její loňské tržby přesáhly dvě miliardy korun.

Zdroj: ČTK