[quote]Parkovací zóny začnou v dalších lokalitách hlavního města přibývat od dubna příštího roku. V městských částech, ve kterých budou smět řidiči parkovat jen ve vymezeném sektoru, vyjde parkovací karta na 600 korun za rok. Obyvatelé městských částí, kde nebude parkování omezeno sektory, zaplatí 1200 korun, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).[/quote]

Parkovací zóny od jara postupně přibudou v Praze 4, 5, 6 a 9. „O podobě a ceníku parkovacích zón rozhodovaly samy radnice,“ uvedl náměstek. V místech, kde už nyní zóny placeného stání platí, vyjde roční kupon na parkování na 700 korun. Jde o Prahu 1, 2, 3, 7 a část Prahy 16.

Magistrátní návrh původně počítal s tím, že všechny městské části budou z hlediska parkování rozděleny do menších sektorů. Obyvatelé by pak s rezidenční kartou mohli parkovat jen ve vymezené lokalitě poblíž bydliště. Zaplatili by ale výrazně méně než ti, kteří by chtěli parkovat na území celé městské části. Takové řidiče měla karta vyjít na 4350 korun, pokud by ovšem neměli celoroční kupon na MHD. Návrh ale podle Dolínka u radnic neprošel. Třeba politici z Prahy 6 a 4 dělení do sektorů odmítli, budou mít tedy jen jednu parkovací zónu. Rovněž neprošlo plánované zvýhodnění při koupi ročního kuponu na MHD.

První parkovací zóny v metropoli se objevily v roce 1996 v Praze 1 na pravém břehu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno