Zdroj: Archiv

[quote]Dánská přepravní a ropná společnost A.P. Moller-Maersk jmenovala generálním ředitelem šéfa své divize kontejnerové přepravy Sörena Skoua. Předseda představenstva poté podle agentury Reuters řekl, že skupina by se mohla rozdělit do dvou samostatných podniků.[/quote]

Jedenapadesátiletý Skou se funkce generálního ředitele chopí 1. července. V čele firmy vystřídá Nilse Smedegaarda Andersena, který tuto funkci vykonával od roku 2007. Skou rovněž zůstane generálním ředitelem společnosti Maersk Line, která je největším kontejnerovým přepravcem na světě a součástí konglomerátu. Andersen skupinu opustí.

Představenstvo společnosti nastávajícímu řediteli Skouovi sdělilo, aby prozkoumal možnosti týkající se strategie a struktury společnosti.

Je otázkou, zda bychom měli být velkou skupinou, nebo zda bychom měli být několika nezávislými společnostmi,“ řekl podle agentury Reuters předseda představenstva Michael Pram Rasmussen dánským médiím.

Akcie firmy po dnešním oznámení stouply o více než deset procent. Investoři podle analytiků spatřují ve jmenování nového šéfa náznak hlubší restrukturalizace.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno