[quote]Děčín se mění v dopravní staveniště a bagry, sbíječky a dělníci z ulic města jen tak nezmizí. Rekonstruuje se kanalizace, opravují ulice. Radnice se v souvislosti se stavbou Vilsnické spojky připravuje na uzavírku hlavní příjezdové ulice od Ústí nad Labem, podél níž se nachází řada průmyslových podniků.[/quote]

Stavba důležitého dopravního uzlu s mimoúrovňovou křižovatkou, mosty a opěrnými zdmi bude stát přes půl miliardy korun. Kdy začne, zatím není jasné. „Po odstranění dotčené vegetace aktuálně probíhají přeložky inženýrských sítí a archeologický dohled při provádění zemních prací. Staveniště generálnímu zhotoviteli hlavní trasy Vilsnické spojky nebylo dosud předáno,“ řekla Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem.

V současné době odborníci z dopravní fakulty ČVUT společně s podniky zkoumají kritické body na vybraných objízdných trasách. „Chceme se tak připravit na alternativy, že se něco stane. Aby Děčín nezkolaboval. Může to být drobnost, ucpe se objížďka a Děčín stojí celý,“ řekl náměstek primátorky Jiří Anděl.

Řeší se také zajištění zásobování do firem, čerpacích stanic a obchodů, které leží podél Ústecké ulice. „Musíme se připravit tak, abychom Děčín nevyřadili z provozu,“ zdůraznil Anděl.

Právě od Vilsnické spojky si město slibuje zlepšení dopravní situace. Než bude postaven zhruba dvoukilometrový úsek, musí řidiči a obyvatelé počítat se značnými komplikacemi, které trápí šoféry už teď. V současnosti Severočeská vodárenská společnost (SVS) opravuje kanalizaci v Dělnické ulici. Termín skončení prací je 30. června. Opravuje se Kamenická ulice. SVS má v plánu také rekonstrukci Teplické ulice až po hlavní nádraží. „Požádali jsem je, aby nespěchali, protože už by nebylo kudy jezdit,“ uvedl náměstek. „Volali jsme léta po tom, aby správci sítí investovali také v Děčíně, paradoxně teď, když se to povedlo, tak je to všechno najednou,“ podotkl Anděl.

Investice má v plánu také radnice. S ohledem na současnou situaci však třeba revitalizaci Podmokel, oblasti mezi hlavním nádražím a Husovým náměstím, odložila.

Ulevit od kamionové dopravy by se městu u Labe mělo až s napojením na dálnici D8. Radnice nechala zpracovat studii proveditelnosti dvou variant přivaděče. Teď ŘSD pracuje na ekonomické analýze. K realizaci se blíží také stavba úseku, který odvede dopravu z Děčína směrem na Liberec.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno