[quote]Děčín se připojuje k integrované dopravě Ústeckého kraje. Cestující budou moci využít jednu jízdenku pro cestu MHD po městě, vlakem či autobusem po kraji. Zastupitelé schválili uzavření smlouvy s krajem o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti. Jednotná jízdenka bude v Děčíně platit od 1. července letošního roku.[/quote]

Na území kraje tak pokračuje sjednocení rozdílných dopravních systémů různých dopravců do jednoho celku. V rámci něj uznávají dopravci jízdenky zakoupené u jiných společností i v jiných městech.

„Například na jeden doklad zakoupený v MHD v Bílině bude moci cestující přejet krajskou dopravou do Děčína a tam pokračovat zase městskou autobusovou dopravou,“ popsal náměstek děčínské primátorky Jiří Anděl.

Tržby z jízdenek přerozděluje zúčtovací centrum jednotlivým dopravcům. Smlouva o spolupráci zavazuje kraj hradit Děčínu případný propad tržeb. Zapojení děčínské dopravy do integrovaného systému bude Ústecký kraj stát odhadem pro druhou polovinu letošního roku 3,7 milionu korun.

Do dopravního systému Ústeckého kraje jsou už zapojeny Teplice, od začátku letošního roku také Ústí nad Labem. Na integraci dopravy se připravuje Bílina. Jednotná jízdenka po kraji platí také v regionálních vlacích a na turistických železničních tratích.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno