[quote]Před necelými dvěma roky spustil český start-up DeliBarry službu pro jednotlivce. Zákazníky lákal především na nízké ceny, které dokázal nabídnout díky výhodným smlouvám s velkými dopravci. Nyní zakladatelé Robin Holešínský a Martin Janošík představili řešení pro firmy a e-shopy. Hlavním tahákem tentokrát není cena, ale pohodlí a úspora času.[/quote]

Všechny systémy v jedné aplikaci

Středobodem celé platformy je vlastní aplikace z dílny DeliBarry, kterou vývojáři navrhovali s cílem co nejvíce usnadnit proces expedice balíků. A nezaměřili se pouze na přehlednost rozhraní. Všechny kroky jednotlivých akcí jsou maximálně zjednodušené – uživatel tak pár kliknutími objedná přepravu či vytiskne štítky pro dopravce.

„Naší ambicí bylo navrhnout takové rozhraní, ve kterém se uživatel okamžitě zorientuje a bez návodu zvládne spravovat celou expedici. Jsme přesvědčeni, že se nám to podařilo,“ neskrývá nadšení Robin Holešínský.

Dostupné řešení automatizace expedice

Díky napojení na systémy všech spolupracujících dopravců, není nutné přihlašovat se do všech systémů zvlášť. Jednotná správa zásilek je proto pohodlnější a rychlejší. Objednávky lze zadávat ručně po jedné nebo hromadně pomocí CSV souboru. Přímo v aplikaci lze také odbavit všechnu potřebnou byrokracii, která se k zásilce váže.

Zajímavou funkcí je Sdílená objednávka, která usnadňuje snadný příjem zásilek. Uživatel vyplní dodací údaje a zbytek objednávky pošle k vyplnění odesílateli. Šetří tak čas a předchází nedorozuměním.

Aplikaci je navíc možné propojit pomocí REST API s e-shopem a zautomatizovat tak proces expedice. Hlubší integrace přispívá k většímu pohodlí, ale hlavně odstraní lidský faktor z procesu předávání dat a sníží tak chybovost expedice na nulu.

S obratem rostou slevy a přibývají výhody

Ceny za přepravu určuje DeliBarry. Základní sazba je ale dostatečně nízká, aby to nebyl příliš velký hendikep. Navíc s rostoucím měsíčním obratem rostou i slevy, které se mohou vyšplhat až na 80 %. A přibývají také výhody – například již při obratu 20.000 Kč má klient nárok na vlastní svozové místo a prémiovou zákaznickou podporu.

Podrobné informace o platformě najdete na webu DeliBarry.com.

Brzy přibude i fulfillment

Současná podoba platformy zatím nad konkurencí vítězí jen o prsa. Brzy však DeliBarry ukáže soupeřům záda – co nevidět spustí fulfillment, tedy vlastní sklad. Princip je jednoduchý: klient odešle své zboží do skladu, kde jej naskladní a na pokyn odešlou k zákazníkovi. V kombinaci s aplikací se tak klient vůbec nemusí starat o logistiku, jen od počítače řídí naskladňování a expedici. Má díky tomu podstatně více času na samotný obchod.

Platforma DeliBarry je dobře vymyšlená a do detailů dotažená služba. Obzvlášť po spuštění fulfillmentu by mohla oslovit malé a střední firmy, které díky rychlejší a levnější expedici získají znatelnou konkurenční výhodu.

Zdroj: Delibarry

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno