[quote]Dělníci v Brně rozkopali tento a minulý týden postupně několik klíčových ulic, včetně ulice Milady Horákové směrem z centra. V dopravě to působí značné komplikace, zejména kvůli dlouhým objížďkám. Vedoucí magistrátního odboru dopravy Vladimír Bielko ale řekl, že ulice Milady Horákové se po neděli už otevře.[/quote]

Od začátku července je uzavřený také Cejl a ve čtvrtek se zcela uzavřela Francouzská od centra po Černopolní. Zavřená je také Přadlácká ulice

Až do pátku měla být zavřená i Jugoslávská, což by znamenalo naprosté odříznutí oblasti takzvaného brněnského Bronxu od severu. Ulice je ale ode dneška průjezdná.

„A u Milady Horákové se termín nedal odsouvat. A kdyby se opravovala ještě týden před prázdninami, způsobilo by to větší problémy,“ řekl Bielko.

Řada řidičů si však se zákazem odbočení vlevo z náměstí 28. října hlavu nelámala a jela po tramvajovém pásu.

V ulici Milady Horákové, která byla rok a půl zavřená a otevřela se teprve před rokem, musely Teplárny Brno vyměnit poklopy od šachet. Lidé si stěžovali, že jsou příliš hlučné. Francouzská je aktuálně uzavřená kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace, na Cejlu pracuje dopravní podnik a v Přadlácké se rekonstruují inženýrské sítě. Každá z městských firem si plánuje své investice sama.

„Koordinuje to investiční odbor. Kde jezdí tramvaje, vydáváme schválení uzavírky my jako odbor dopravy. Zároveň se ke všem uzavírkám vyjadřují policisté,“ uvedl k povolování uzavírek Bielko.

Městských částí je přes 20. Často se uzavírky v jedné lokalitě kumulují. Na léto se soustředí většina uzavírek kvůli výrazně nižšímu provozu.

Cejl se bude opravovat do konce prázdnin, Přadlácká do konce října stejně jako Francouzská v úseku od Milady Horákové po Černopolní. Poté se uzavře dál směrem do Židenic. Jelikož většina jmenovaných a okolních ulic je jednosměrných, muselo se změnit dopravní značení. Francouzská je od Hvězdové po Černopolní obousměrná, taktéž po Staré se jezdí obousměrně.

Řidiči mohou sledovat uzavírky například na webu www.doprava-brno.cz.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno