[quote]DHL připravila další významný projekt v podobě převozu nosorožce černého z České republiky do přirozeného prostředí v Tanzanii. Tříletá samička Eliška v neděli 26. Června odcestuje do přírodního parku v Tanzanii v rámci projektu na ochranu zvířat, který realizuje nadace George Adamson Wildlife Preservation Trust, pomáhající ohroženým živočišným druhům žít a rozvíjet se ve svém přirozeném prostředí.[/quote]

Převoz Elišky do Tanzanie je pokračováním hrdé tradice DHL Express, kdy podporujeme mezinárodní úsilí v rámci ochrany zvířat,“ uvedl Ken Allen, generální ředitel DHL Express. „Jsme nadšeni, že máme příležitost převézt toto nádherné zvíře domů do Afriky a hrát svou roli v těchto důležitých snahách o oživení ohrožené populace nosorožců černých.“

D3S_9172-751x500

Eliščin převoz je pod dohledem mezinárodního týmu DHL, který se skládá ze 40 specialistů z více než 5 zemí, od pozemní přepravy, přes letectví až po celní odbavení a certifikace. Samička vážící 900 kg bude přepravena ze ZOO Dvůr Králové v České republice, kde se narodila v roce 2012, do hlavní evropské centrály DHL v Lipsku v Německu. Poté bude naložena do speciálního 28tunového nákladního Boeingu 757-200, který je speciálně upraven pro převoz zvířat, a poletí více než 6 500 km na letiště v Kilimandžáru v Tanzanii, odkud bude nákladním automobilem převezena do svého nového domova. Během její zhruba sedmnáctihodinové cesty ji bude doprovázet a monitorovat zvláštní tým včetně Dr. Petea Morkela, jednoho z nejuznávanějších veterinářů specializujících se na nosorožce černé. Spolu s nimi na cestu vyrazí i pět kontejnerů se zásobami potravy a vody.

Map_Eliska_transfer

Východní poddruh nosorožce černého patří k nejvíce ohroženým savcům. Rozsáhlá pytlácká činnost na konci 20. století vedla k výraznému poklesu populace nosorožce černého v Africe. Dnes je jejich celosvětový počet odhadován na 800 zvířat. ZOO Dvůr Králové, kde se Eliška narodila, má v chovu těchto nosorožců veliké úspěchy – dosud se zde narodilo 43 mláďat.

Eliščin odjezd je pro ZOO Dvůr Králové hořkosladkou událostí. Je nám líto, že se loučíme s jedním z našich milovaných zvířat, ale na druhou stranu máme velkou radost, že jsme mohli přispět k tomuto důležitému projektu a s nadšením očekáváme, jak se přizpůsobí svému přirozenému prostředí,“ uvedl Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové. „Její cestě do Tanzanie předcházely roky pečlivé přípravy a jsme si jisti, že s DHL je pro tuto dalekou cestu ve správných rukou.

eliska-eating-dhl

DHL v uplynulých letech podpořilo řadu projektů na ochranu zvířat, mimo jiné v roce 2012 přepravila tři černé nosorožce z Velké Británie do Tanzanie a dva vzácné sumaterské tygry z Austrálie a USA do Londýnské ZOO v rámci chovatelského programu. Projekt převozu dvou pand obřích z Číny do belgické rezervace, který se realizoval v roce 2013, vyústil v červnu 2016 ve šťastnou událost, kdy samička porodila pandí mládě.

Zdroj: DHL

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno