Zdroj: Archiv

[quote]Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje do rekonstrukcí kolejišť v Karlovarském kraji téměř dvě miliardy korun. Modernizovat se má železniční stanice v Chodově, v Karlových Varech i trať z Karlových Varů do Mariánských Lázní. Informoval o tom včera mluvčí SŽDC Marek Illiaš.[/quote]

„Práce už začaly na projektu rekonstrukce nástupišť v železniční stanici Chodov, který má stát 505,8 milionu korun. Stavba řeší kompletní rekonstrukci a vybudování nových peronů ve stanici Chodov včetně mezistaničního úseku a úpravy stanice Nová Role,“ uvedl Illiaš.

Následovat má modernizace železniční stanice Karlovy Vary za 635,6 milionu korun, která navazuje na dokončovanou stavbu nové nádražní haly. U karlovarského nádraží se SŽDC dohodlo s městem Karlovy Vary na koordinaci se stavbou lávky přes kolejiště. Stavět se bude odděleně, protože u lávky, která má být financovaná z dotace, nelze sdružit investory.

Zhotovitelem stavby bude firma STRABAG Rail a.s. a nyní se připravuje předání staveniště. Výluky na železnici v souvislosti s rekonstrukcí se očekávají v letošním roce.

Další velkou investicí na železnici bude rekonstrukce trati Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně. Projekt má stát podle odhadů 854,3 milionu korun. Rekonstrukce se bude týkat železničního svršku a spodku, odvodnění části trati, součástí je i obnova staničních kolejí v dopravnách a rekonstrukce mostů, uvedl Illiaš.

Plánovaná investice už získala stavební povolení a byloi výběrové řízení na dodavatele. Práce, které budou znamenat výluky, by měly začít v dubnu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno