[quote]Dobříš na Příbramsku od ledna změní parkovací systém v centru města. Z náměstí zmizí dosavadní parkomaty u každého stání, které po vhození mincí na displeji ukazují zaplacený čas. Nahradí je tři nové parkomaty vydávající lístky, které si řidiči položí za přední sklo, řekl starosta Stanislav Vacek (STAN).[/quote]

Nynějšímu provozovateli parkovacího systému radnice vypověděla smlouvu a chce parkovací režim v centru města změnit. Podle Vacka nebyl dosavadní způsob nejšťastnější. Někdy se podle něj například stávalo, že se mincovníky zaplnily a na displeji automatu se neobjevil zaplacený čas.

Dva nové parkomaty budou osazeny na Mírovém náměstí. Počítá se s tím, že na určitou dobu tam bude parkování zdarma, přesto bude nutné z přístroje odebrat parkovací lístek. Každá další hodina by pak měla stát 20 korun. Třetí parkomat bude instalován před prodejnou COOP v Pražské ulici. Za čtvrthodinové stání se tam má platit pět korun. Doba placeného parkování má být v týdnu od 07:00 do 17:00 a v sobotu od 07:00 do 12:00.

Veřejnosti přístupné bude i parkování na Mírovém náměstí za radnicí, a to buď s placenými očíslovanými rezidenčními kartami, které budou vydávány v omezeném počtu, nebo po zaplacení v parkomatu. „Placené parkování bude i za radnicí s výjimkou tří parkovacích míst vyhrazených pro městský úřad, to znamená pro služební vozidla. Jinak to bude parkoviště placené i pro zaměstnance,“ upozornil Vacek. Úředníci podle něj mohou svá auta nechávat v obytných zónách kolem náměstí, kde je parkování přes den zdarma.

Parkovací automaty fungují i v dalších větších městech ve Středočeském kraji. Ročně do městských rozpočtů přinášejí miliony korun. Zástupci radnic ale oceňují hlavně to, že regulují dopravu na vytížených místech.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno