[quote]Společnost BOHEMILK řadu svých nejlepších produktů nabízí ve skle. Jedním z nich je SMETANA VÝBĚROVÁ KVALITA. Samozřejmě je to trošku zažité klišé, neboť spotřebitelský obal tvoří části jak ze skla – láhev, tak z plastu – šrinkslív, ale i z kovu  – hliníkový uzávěr. Navíc skupinu tří lahví vytváří nosič ze skládačkové lepenky a větší skupina třílahvových skupin je ve smrštitelné plastové fólii.[/quote]

Znejistění spotřebitele

Balená smetana se v logistickém řetězci, během transportu či skladování v místě prodeje, nachází v chlazené zóně, to je příčinou i zvýšené vlhkosti a tudíž změny (pevnostních) parametrů lepenkového nosiče, ve kterém jsou uzamčeny lahve. To vyvolává obavu, zda pilovité zámečky vydrží a nedojde během manipulace k uvolnění lahve. Vzhledem ke křehkému materiálu lahve by pád na tvrdou podlahu prodejny mohl mít fatální následky.

Trvanlivost

Vzhledem k rotačnímu tvaru obalu a absenci nepřerušeného prstence vhodné barvy, je dotisk data trvanlivosti (a šarže) trošku riskantní – může být aplikován do potištěného obrázku, čímž se potlačí čitelnost.

Čáry láry-fáry

To že čárový kód není po smrštění slívu rovnoběžný, není takovou závadou, jako nedodržení normou předepsané ochranné zóny.

Hledá se obalový technik

Praktická ukázka současného stavu, kdy na závodech pozice obalového technika je často považována za zbytečnou…

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno