Zdroj: Archiv

[quote]Odchod Británie z EU a následná změna imigračních zákonů by mohly pomoci českým silničním dopravcům při cestách do této ostrovní země. V nejbližších měsících ale změnu režimu na hranicích tuzemští osobní i nákladní dopravci neočekávají. [/quote]

Nákladní silniční doprava do Británie se podle mluvčího sdružení Česmad Bohemia Martina Felixe nachází v krizi kvůli uprchlíkům, kteří se snaží na ostrovy dostat. Na denním pořádku jsou podle Felixe zdržení, kvůli čekání v přístavech na trajekty se musí používat více vozidel a dopravcům hrozí i pokuty, pokud jim uprchlíci do vozidla vlezou.

Hrozí nebezpečí pro náklad i řidiče a ještě jsou dopravci ohroženi vysokými pokutami, když jim do vozu běženci násilně vlezou. Je možné, že po brexitu Británie změní své imigrační zákony tak, že se stane pro imigranty méně přitažlivou a dopravě to paradoxně pomůže. Nicméně pokuty mohou být ještě přísnější, což nelze nyní odhadnout,“ podotkl Felix.

Podle ředitelky autobusové dopravy společnosti RegioJet Ivany Kališnické Británie není plnohodnotně součástí schengenského prostoru, vyjednala si totiž výjimku, aby mohla provádět hraniční kontroly všech, kteří do země vstupují. „Dá se tedy očekávat, že po britském odchodu z EU zůstane režim na hranicích ve stejném nebo velmi podobném režimu,“ uvedla.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno