[quote]Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) chystá modernizaci autobusů i služeb, které cestujícím poskytuje. Zavádí i nové logo a vizuální styl, které mají změny doprovázet. Daleko více chce využívat moderní technologie, internet a elektronické platby, řekl ČTK předseda představenstva Lukáš Siřínek.[/quote]

První novinky se v autobusech městské společnosti projevily už letos. V autobusech lze rychle zaplatit pomocí bezkontaktní bankovní karty, v části vozů funguje bezplatné připojení na internet přes wi-fi.

„Jednorázová platba tvoří až 60 procent jízdného, z toho bankovní kartou to už je asi deset procent. Rádi bychom se dostali až na 25 procent,“ uvedl Siřínek, podle něhož je tento způsob platby pro firmu nejvýhodnější.

Výraznější změny se ale teprve chystají. DPKV chce z dotací Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary (IPRÚ) deset nových autobusů na stlačený plyn. Budou plně vybavené technologiemi a budou už v zelené a modré barvě nového vizuálního stylu.

„Zelená představuje naše snahy o ekologii, modrá zase reprezentuje místní prameny. Celkově by mělo být logo pozitivní, naznačující směřování dopředu,“ řekl Siřínek.

Dosavadní červeno-žluté logo bylo z roku 2000.

Dalším krokem, na který by opět měly jít peníze z IPRÚ, budou takzvané inteligentní zastávky a aplikace pro chytré telefony. Podle Siřínka má jít o 31 zastávek, které cestujícím poskytnou přesné informace, za jak dlouho jejich autobus přijede, a další služby. Výrazný posun zejména v rychlosti vyhledat spojení už nyní nabízejí modernizované webové stránky podniku na adrese www.dpkv.cz.

Na nové autobusy, inteligentní zastávky, kamerový systém do vozů i modernizace dispečinku chce DPKV získat asi 154 milionů korun.

Zdroj: ČTK