[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) kvůli nedávným požárům odstaví nízkopodlažní kloubové autobusy typu KbN City Bus. Mimořádnou kontrolou projde 47 vozů, informoval dopravní podnik v tiskové zprávě. V letňanské Tupolevově ulici ve středu a znovu ve čtvrtek začal hořet autobus DPP jedoucí na lince 195, další soukromý autobus tam hořel i 6. listopadu.[/quote]

„Toto mimořádné dočasné protipožární opatření jsme se rozhodli přijmout jako důsledek dvou událostí v předešlých dnech. Nebudeme vybrané typy autobusů City Bus nasazovat zpět do provozu až do chvíle, než projdou důkladnou kontrolou. Intenzivně pracujeme na zjištění příčiny,“ uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Kontroloři se zaměří především na motory autobusů.

Shodou okolností došlo v Tupolevově ulici za poslední měsíc ke třem požárům, ani v jednom z případů nebyl nikdo z cestujících zraněný. Škodu na autobusu soukromého dopravce odhadli hasiči na milion korun. Středeční požár vyjde dopravní podnik zhruba na dva miliony korun, čtvrteční škodu hasiči předběžně odhadují na půl milionu korun.

Dokud kontroly neskončí, nahradí dopravní podnik autobusy typem SOR NB 18. „Autobusů máme ve vozovém parku dostatek,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

S kontrolovanými autobusy Citybus – Euro 3 od firmy Iveco už dopravní podnik problémy dříve měl. U 52 vozidel zjistil zkorodované a popraskané sloupky a rámy posledních dveří. Oprava jednoho tehdy vyšla na 750.000 korun. Podobné problémy v roce 2010 potkaly také kloubové autobusy od společnosti SOR Libchavy.

Ke konči loňského roku měl pražský dopravní podnik 1170 autobusů průměrného stáří 8,5 roku. Kloubových bylo 489, z toho 349 nízkopodlažních.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno