[quote]Dopravní podnik Ostrava (DPO) kvůli nedostatku řidičů nadále omezuje některé tramvajové spoje. Hodně řidičů je stále nemocných. Novinářům to včera řekla mluvčí DPO Karolína Rycková.[/quote]

„Komplikovaná situace pokračuje,“ uvedla.

Cestující, kteří potřebují zjistit, zda jejich spoj pojede, či nikoli, odkázala na aktualizované jízdní řády na stránkách podniku.

DPO od minulého týdne omezuje provoz na linkách 6, 9 a 10, které v ranních a odpoledních hodinách doplňují páteřní linky. S nedostatkem řidičů se podnik potýká dlouhodobě. Nové zaměstnance chce nalákat mimo jiné zvýšením mezd. Vedení podniku o tom vyjednává s odbory. Navýšení mezd chce vyřešit do konce dubna, tak aby řidiči, ale i další zaměstnanci v dělnických profesích, měli mzdy zvýšené od 1. května.

V loňském roce činil hrubý průměrný plat řidičů DPO 24.688 korun. Ředitel podniku Daniel Morys minulý týden řekl, že tarifní mzdy řidičů by mohly vzrůst zhruba o 2500 korun. Řidiči by kromě toho mohli nově dostávat také několik stokorun jako příplatek za nulovou absenci. Podnik zaměstnává 970 řidičů, potřeboval by jich nabrat ještě skoro 50.

Zdroj: ČTK