[quote]Ředitelství silnic a dálnic plánuje do konce letošního roku tři větší opravy na objízdných trasách nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří. Rekonstrukce silnice I/30 začne už v řádu dnů, řekl ČTK a Českému rozhlasu mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Stavbaři neplánují úplné uzavírky, dopravu na přetížených silnicích bude omezovat kyvadlový provoz.[/quote]

První oprava silnice I/30 začne v řádu několika dnů. ŘSD dnes staveniště předalo zhotoviteli. Kompletně opraven bude úsek mezi Prackovicemi a Litochovicemi na Litoměřicku. „Dojde k odfrézování stávajícího asfaltového krytu a bude položen nový kryt. Stejně tak opravíme, pokud to bude potřeba, podloží a svodidla a příkopy,“ řekl Rýdl. Rekonstrukce bude stát 31 milionů korun, hotová má být nejpozději do 13. října.

Obdobně by měla vypadat rekonstrukce více než tříkilometrového úseku I/30 mezi Lovosicemi a Malými Žernoseky. Začít by měla v září.

„Budeme pracovat nejpozději do listopadu letošního roku. Cena předpokládaná investorem je zhruba 50 milionů korun,“ doplnil Rýdl.

Částečná oprava čeká i druhou objízdnou trasu nedokončené D8, silnici I/8. Půjde o zhruba kilometrový úsek podél Velvět na Teplicku. Podle předběžných odhadů by oprava měla probíhat také od září do listopadu. a stát má necelých 14 milionů korun.

„Zakázka ještě nebyla vysoutěžena, proto termín je zatím odhad. I cena je investorský odhad. Skutečná cena vyjde až ze soutěže. Předpokládáme, že bude nižší,“ dodal Rýdl.

Obě silnice jsou kvůli chybějícímu úseku dálnice D8 před České středohoří dlouhodobě zatíženy tranzitní dopravou. Denně po nich projedou tisíce kamionů. S otevřením posledního úseku D8 z Bílinky do Trmic na Ústecku stát počítá letos v prosinci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno