[quote]Dopravu v Liberci komplikuje ode dneška uzavření frekventované třídy Dr. Milady Horákové. Zhruba 400 metrů dlouhý úsek kolem liberecké teplárny zůstane pro dopravu uzavřený až do konce listopadu včetně křižovatky s Melantrichovou ulicí, která vede na sídliště Dobiášova. Stavbaři tam umožní průjezd jen autobusům městské dopravy, řekl vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský.[/quote]

Přestože je od dnešního rána před křižovatkou zákaz vjezdu, mnozí řidiči ho nerespektovali. Někteří zákazovou značku jen objeli, aby se otočili zpátky, většina ale pokračovala dál do Melantrichovy ulice. „Městská policie se na to bude muset zaměřit,“ poznamenal Rychetský. Průjezdná je podle něj jen křižovatka s Čechovou ulicí na opačném konci uzavírky. Z ní se dá jet k zimnímu stadionu a dalším sportovištím nebo k nájezdu na průtah městem.

Silnici kolem teplárny čeká kompletní výměna inženýrských sítí – plynovodu, vodovodu i kanalizace za 28 milionů korun. Práce měly původně začít už v pátek 1. července, magistrát se je ale rozhodl posunout kvůli svátkům. Zahájení stavby totiž provází hlučné bourací práce a ty vyhláška o nedělích a svátcích nedovoluje. Stavba by tak musela čtyři dny stát.

„Současně byla zvýšená hustota provozu spojená se zahájením prázdnin, a proto bylo vhodné nechat první týden v červenci komunikaci otevřenou,“ doplnil náměstek primátora Tomáš Kysela (ANO).

Uzavírka komunikace změnila i trasy některých autobusových linek. „Dotkla se hlavně linek 13, 24, 26, plus samozřejmě linky 20. Ty jsou vedeny po objízdné trase Košickou, Nákladní a dále Čechovou zpátky na původní trasu,“ řekl dopravní ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) Oskar Zappe.

Linky 12 do Zeleného údolí se podle něj oprava nedotkla, ta jede po své trase. „Jen jí přibyla po cestě zastávka Melantrichova,“ dodal Zappe. Po objízdných trasách jezdí kvůli uzavírce také příměstské linky do Českého Dubu, Rychnova u Jablonce nad Nisou, Turnova a linka do Prahy.

Uzavírka třídy Horákové není ale jedinou komplikací, která v Liberci na motoristy čeká. Už od 1. července až do konce listopadu je uzavřen most přes Nisu v Londýnské ulici. Motoristé přijíždějící po silnici 35 od Děčína se tudy nedostanou do centra města, musí sjíždět až před libereckým tunelem nebo za ním. Od soboty také nejezdí tramvaj do Lidových sadů. Kvůli rekonstrukci kolejí na terminálu MHD ve Fügnerově ulici jezdí tramvaje jen pod Ještěd. Od vlakového nádraží do Lidových sadů je nahradily autobusy. Tato výluka skončí 21. srpna.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno