[quote]Dopravu ve Frýdlantu na Liberecku zkomplikuje od června rekonstrukce ulic Lužická a V Úvoze. Obě opravy přijdou město dohromady na 27,5 milionu korun, a jsou tak největší investiční akcí letošního roku. Na opravy není šance získat dotace a město je musí financovat z vlastního rozpočtu, řekl frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Práce v Lužické začnou v květnu, obyvatel se ale oprava dotkne až od června, kdy bude uzavřena první část ulice.[/quote]

Frýdlant pokračuje v obnově městských komunikací. Loni město opravilo ulice Tylova, Na Stráni, Úzká a Krátká. Letos práce pokračují obnovou zhruba půl kilometru dlouhé Lužické ulice, která přijde včetně DPH na 22 milionů korun. „Lužická si už generální opravu zasloužila, její stav byl opravdu špatný,“ řekl Ramzer. Rekonstrukce podle něj nečeká jen samotnou komunikaci a chodníky s veřejným osvětlením, ale i inženýrské sítě. Vyměnit je třeba vodovod i kanalizaci. Po rekonstrukci ale nabídne komunikace víc míst k parkování a obnovou projde i zeleň.

Součástí obnovy Lužické je i rekonstrukce sousední ulice V Úvoze, která vyjde na 5,5 milionu korun. Opravovat se bude spodní část ulice, kde by práce měly začít v červnu. „I tady dojde na rekonstrukci vodovodu, včetně výměny kašnového vodovodu,“ řekla vedoucí městského investičního oddělení Zdena Ubiasová. V Úvoze je podle ní třeba zrekonstruovat splaškovou kanalizaci a vybudovat kanalizaci dešťovou, v plánu jsou přeložky inženýrských sítí a plynovodu. Počítá se i rekonstrukcí parkovacích ploch.

Původní odhady nákladů na rekonstrukce obou ulic byly výrazně vyšší – včetně DPH bezmála 46 milionů korun, v soutěži se ji podařilo o více než 40 procent zlevnit. Díky tomu zbyly podle Ramzera peníze i na rekonstrukci tělocvičny Základní školy Bělíkova, která je už čtvrtý rok kvůli narušené statice stropu uzavřená. „Některé konstrukční prvky jsou vyhnilé a tělocvična je v nevyhovujícím stavu,“ řekl starosta. Objekt potřebuje novou střechu včetně krovů, stropní konstrukce a osvětlení. Podle odhadu by to mělo radnici stát kolem čtyř milionů korun.

Zdroj: ČTK