[quote]Dotykové obrazovky představují velmi pohodlný a jednoduchý způsob ovládání. Své využití by jistě nalezly i u klasických počítačů. Drtivá většina uživatelů by tuto možnost čas od času jistě uvítala, ale rozhodně by si kvůli tomu nepořizovala další počítač. A zde přichází na scénu AirBar společnosti Neonode. Jedná se o tenký modul, který se pomocí magnetu přichytí na spodní stranu monitoru počítače se systémem Windows nebo Chrome a okamžitě vytváří dotykové rozhraní.[/quote]

Nemusíte montovat žádné další mechaniky navíc, nemusíte nic kalibrovat a měnit od základů celé nastavení počítače. AirBar stačí jen přichytit, připojit USB a je to. Nyní můžete začít využívat všechny výhody, které nabízí dotykové rozhraní.

AirBar je v současnosti kompatibilní pouze s počítači značky Apple, a to v omezeném rozsahu.

airbar-2

AirBar rozprostře přes obrazovku tzv. neviditelné světelné pole, které detekuje jakékoliv jeho narušení. Technologie známá jako zForce AIR technology reaguje nejen na dotyky rukou, ale také na stylus nebo štětec.

Svůj debut si 15,6palcový AirBar zažije tento měsíc na CES a na trh by se měl dostat přibližně v polovině letošního roku. Svůj vlastní AirBar si můžete předobjednat již nyní za 49 USD (v přepočtu 1200 Kč).

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno