[quote]Přepravní firma DPD investuje v příštích pěti letech do rozvoje již existujících dep a výstavby nových téměř 500 milionů korun. První z nich v Nehvizdech by mělo být dokončeno na podzim a stane se nejmodernějším depem v síti. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě.[/quote]

Vedle nově vybudovaných prostor v Nehvizdech počítá s otevřením logistických center v Plzni, Liberci, Karlových Varech a poblíž Velkých Přílep, kde vzniklé depo převezme část provozu od toho stávajícího. Všechna depa podle firmy budou splňovat nejvyšší nároky z technologického, bezpečnostního i ekologického hlediska a kapacitou odbavených zásilek budou převyšovat potřeby daných oblastí.

„Investice do přepravní sítě vnímáme jako klíčové a potvrzuje to i naše zkušenost z vánoční sezóny, kdy jsme v krátkém časovém období v některých oblastech čelili nárůstům zásilek až o téměř 90 procent oproti roku 2015. Ukázalo se také, že i poměrně malá oblast má svá geografická specifika například v podobě silného developerského potenciálu nebo stavebního boomu, která musíme brát v potaz,“ uvedl generální ředitel Miloš Malaník.

Právě extrémní nárůst počtu zásilek v depu ve Velkých Přílepech, které obsluhuje mimo jiné Prahu 5, 6 a Prahu západ, byl příčinou zpoždění při doručování balíčků v předvánočním období. Zbytek přepravní sítě fungoval bez větších problémů, jen s menšími výkyvy typickými pro toto období, a 94 procenty zásilek se dařilo doručovat standardně do druhého dne.

DPD CZ je součástí DPDgroup, druhé největší mezinárodní přepravní sítě v Evropě. V České republice společnost s 500 zaměstnanci a 600 kurýry doručí každoročně téměř 12 milionů zásilek. DPDgroup je přepravní síť společnosti GeoPost, která zaměstnává 26.000 lidí a doručuje denně více než tři miliony zásilek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno