[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) chystá v letošním roce opravy více než desítky eskalátorů v metru. Do jejich rekonstrukcí chce investovat téměř 63 milionů korun. Informoval o tom mluvčí DPP Jiří Štábl. Loni opravoval dopravce pojízdné schody ve více než desítce stanic.[/quote]

V plánu je letos 15 generálních oprav eskalátorů a dokončení dvou oprav z roku 2016, uvedl Štábl.

V letošním roce plánuje podnik opravy například ve stanicích trasy B Náměstí Republiky, Kolbenova a Hloubětín nebo na trase A ve stanici Želivského. Opravovat se bude rovněž na Můstku a Florenci. Rekonstrukce již začala ve stanici Muzeum, kde DPP opravuje eskalátor na přestupu z trasy C na trasu A.

Kromě oprav eskalátorů chystá DPP letos kompletní rekonstrukci stanice metra B Jinonice, do které zatéká voda. Stanicí budou od soboty 7. ledna do srpna vlaky pouze projíždět. Kromě Jinonic trápí zatékající voda DPP také v jiných stanicích a jejích vestibulech. S prosakující se vodou nyní potýká na Můstku, v minulosti stály kbelíky na odchyt vody například ve vestibulu na Dejvické.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Praha dotuje podnik více než deseti miliardami korun ročně.

Zdroj: ČTK