Zdroj: Freeimages.com

[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) uzavře kvůli rekonstrukci od 25. září výstup ze stanice metra B Anděl směrem ke stejnojmenné křižovatce. Uzavírka potrvá devět měsíců. ČTK to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik ve stanici vymění eskalátory, odstraní průsaky vody a obnoví strojovnu pohyblivých schodů. Původně DPP avizoval uzavření výstupu na 18. září, termín ale posunul. Náklady jsou odhadovány na 225 milionů korun. Cestující budou muset využívat přístup od autobusového nádraží Na Knížecí nebo výtahy u Anděla.[/quote]

DPP nechá ve stanici metra B Anděl ve výstupu k Andělu vymontovat původní ruské eskalátory a nahradí je novými. Staré schody nejprve vymontuje a vybere z nich použitelné náhradní díly. Poté odstraní zbývající části včetně nosných rámů, které poputují do šrotu a na skládku. Při opravě podnik vymění řízení eskalátorů, elektroinstalace a nainstaluje nové jedzdící schody s novými bezpečnostními prvky a systémem řízení.

Strojovnu eskalátoru čekají také stavební úpravy. Změní se umístění motorů eskalátorů. Nynější ruské schody jsou uloženy na podlaze na betonovém soklu. Nové jsou zavěšeny na betonových překladech a jsou ve vzduchu.

Vedle stanice Anděl plánuje dopravce výměnu pohyblivých schodů také ve stanicích Karlovo náměstí a Náměstí Republiky, kde má výměna začít letos 1. listopadu. Na Karlově náměstí začne obnova po dokončení rekonstrukce u Anděla. Výměna eskalátorů v pondělí už začala na Skalce na trase A.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 11 miliardami korun ročně.

Zdroj: ČTK