[quote]V mnoha částech světa se lidé potýkají s nedostatkem vody. Tým designerů z Kalifornie nyní představuje řešení, jak pomoci lidem omezit její spotřebu. Droppler nevyžaduje žádnou složitou instalaci nebo hardware. Přesto pomáhá lidem měnit své návyky.[/quote]

Droppler společnosti Nascent Objects rozpoznává zvuky a uživateli poskytuje informace, na jejichž základě se může uživatel zařídit.

Podle výsledků akademického výzkumu by Droppler mohl pomoci tisícům domácností omezit spotřebu vody až o 30 %. Droppler rozeznává zvuk tekoucí vody a podle toho také vypočítává spotřebu.

Tělo zařízení tvoří porcelánová skořápka. Dále Droppler disponuje Wi-Fi, úložištěm podporujícím Bluetooth a mikrofonem. Na boku zařízení se nachází LED proužek, na kterém může uživatel snadno zkontrolovat svou spotřebu. Informace jsou v reálném čase odesílány do aplikace dostupné pro iOS i Android. Uživatel si může sám nastavit, jak často chce dostávat upozornění. Droppler sice monitoruje spotřebu vody, ale sám vodotěsný není.

Hlavní hardwarový modul lze rozebrat a používat Droppler jako dvě samostatná zařízení. Uživatel tak může Droppler používat jako 720p Wi-Fi kameru jako bezpečnostní kameru nebo si pustit hudbu do Wi-Fi reproduktoru. Moduly pro kameru a reproduktor jsou součástí balíčku.

Společnost v současnosti rozjíždí svou kampaň na Indiegogo. Pokud půjde vše podle plánu, pak první zákazníci obdrží svůj vlastní Droppler už v červenci letošního roku. Cena je v přepočtu kolem 3 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno