[quote]Nastavitelné e-skútry nejsou na trhu žádnou novinkou, ale eFoldi bezesporu něco nového představuje. Výtvor otce Jianmina a jeho dcery SumiWang lze přeskládat na praktické sedátko nebo poskládat do jednotky, která není o nic větší než běžný kancelářský kufřík a pohodlně ji přepravovat letadlem, vlakem nebo autem.[/quote]

Na nápad tento tým z Londýna přišel poté, co Jianmin utrpěl zlomeninu nohy. Tato zkušenost ho přivedla na nápad, že přece musí existovat jednodušší způsob přepravy, tak zúročil své zkušenosti vedoucího inženýra při Čínském národním akrobatickém svazu a vytvořil skládací mechanismus pro e-skútr.

E-skútr eFoldi se může pohybovat dvěma rychlostmi – až 6 km/h jako pomůcka pro méně pohyblivé uživatele a 20 km/h pro čistě rekreační účely.

Pokud ho zrovna majitel nepoužívá, lze ho poskládat do jednotky o velikosti běžného kancelářského kufříku, a to jak s koly, tak bez, nebo ho poskládat do pohodlného sedátka, které poslouží zejména v případě, že jeho majitel musí někde dlouho čekat.

efoldi-12 (1)

Rám je vyroben ze směsi hliníku a oceli a váží celkem 19 kg. Zároveň má velmi vysokou nosnost – uveze s přehledem až 150 kg. Jinými slovy, unese naprostou většinu dospělých uživatelů.

Skútr bude možné používat se dvěma různými druhy baterií. Pro uživatele, kteří budou e-skútr využívat pravidelně, je nejlepší volbou 24 V 4 Ah AirSafe baterie o hmotnosti 1,1 kg, kterou uživatel může bez obav vzít i do letadla. Na jedno plné nabití ujede skútr 6 – 10 km. Baterie se plně nabije za zhruba 1,5 hodiny. Pro ostatní uživatele je k dispozici 24 V 12 Ah FarReach baterie o hmotnosti 2,7 kg, která na jedno nabití ujede 20 – 30 km na jedno plné nabití, ovšem v závislosti na hmotnosti uživatele, kvalitě povrchu vozovky a stoupání. Baterie se plně nabije za zhruba 4,5 hodiny.

efoldi-10

Do designu byly též začleněny dobíjecí USB porty, což ze skútru dělá v podstatě obrovskou dobíjecí jednotku.

eFoldi již nyní sklízí úspěchy za svůj kompaktní a pružný design. Skútr získal ocenění British Inventors Project na Gadget Show Live v Birminghamu. V návaznosti na tento úspěch obdržel též zlatou medaili na Beijing Invention Competition 2015 v Pekingu a Grand Prize na Surrey Entrepreneur UK Academy 2015.

Na podporu eFoldi byla založena kampaň na Kickstarter. Nejnižší částka za lehčí verzi skútru je 699 GBP. Cílem kampaně je získat 90 000 GBP. Pokud vše půjde tak, jak má, tak se první zákazníci dočkají svého skládacího skútru již v říjnu tohoto roku. V místě svého původu, tedy ve Spojeném království, byl eFoldi klasifikován jako skútr typu 3.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno