[quote]eBay Enterprise drží krok s dobou a boduje ve světě e-commerce. V roce 2014 se společnosti podařilo získat 1015 nových klientů a obnovit či rozšířit spolupráci s 1771 předními značkami a maloobchodníky.[/quote]

Světový poskytovatel komerčních technologií, managementu objednávek, plnění, péče o zákazníky a marketingových řešení v průběhu posledních 12 měsíců dále posílil své zákaznické portfolio. V oblasti e-commerce tak drží krok s konkurenčními poskytovateli Amazon a Alibaba.

Kupříkladu v loňském roce eBay představil platformu Retail Associate, která maloobchodníkům pomáhá přiblížit se svým zákazníkům. Nyní řada maloobchodníků, včetně Nine West a Aeropostale, tuto platformu úspěšně využívá.

Platforma podporuje široké spektrum in-store aktivit a je postavena modulárním způsobem tak, aby vyhovovala všem maloobchodníkům bez rozdílu. Tento high-tech nástroj je navržen tak, aby mohl nahradit klasickou účetní knihu a posílit vztahy mezi obchodníkem a zákazníkem a pozici společnosti na trhu.

David Geisinger, ředitel oddělení pro retail ve společnosti eBay uvedl: „Platforma Retail Associate prohlubuje vztahy mezi obchodníky a zákazníky, a to s využitím dat, mobilních technologií a dodržováním starých dobrých zásad péče o zákazníky pro lepší zážitek. Je to obrovská příležitost pro oba – jak pro obchodníky, tak pro zákazníky.

Na každoročním veletrhu National Retail Federation eBay uvedl, že platformu Retail Associate využívají také přední obchodníci. Aeropostale a Nine West tuto platformu začaly využívat ve 4. čtvrtletí loňského roku.

Podle oficiální zprávy eBay „From Cashier to Concierge“ se 85 % obchodníků nemůže přizpůsobit potřebám zákazníka, protože o něm nemá dostatek potřebných informací. Obchodníci by si měli všímat svých pravidelných a častých zákazníků. Až 76 % maloobchodníků není schopno identifikovat konkrétního zákazníka.

Geisinger, jehož tým se pokouší změnit způsob, jakým se maloobchodníci zapojují do omnichannelu, řekl: „Když zákazník vejde do obchodu a nic si tam nekoupí, tak o něm obchodník nemá ani tušení. Platforma Retail Associate pomáhá obchodníkům zachytit, udržet a vytěžit mnohem více informací, mohou tak v prostředí omnichannelu fungovat mnohem efektivněji.“

V roce 2014 byly pro řadu klientů eBay Enterprise, jako Ace Hardware, Achica, Belk, British Airways, Destination XL Group, DSW, Karmaloop a Munchkin, klíčovými faktory rozšíření strategií v omnichannelu, získání loajálních zákazníků, posílení poptávky a zefektivnění obchodních operací.

Jeho klienti se řídili jimi určenými řešeními a dosáhli prodejního zisku více než 1 mld. USD. Klienti eBay Enterprise v lokálním měřítku vedou mezi svými konkurenty ve více než 6500 obchodech 42 různých značek na třech kontinentech.

Pro platformu Retail Associate to byl také skutečně průlomový rok, v roce 2014 byla realizována více než 1500krát. Mezitím Magento, které používá 240 000 maloobchodníků po celém světě, bylo uznáno jako vedoucí platforma pro rychle se rozvíjející maloobchodníky na Internet Retailer 500 v roce 2014. Magento také využívá 26 % všech ecommerce webů z výčtu jednoho milionu webových stránek Alexa, tedy více než jakákoliv jiná platforma.

Craig Hayman, prezident eBay Enterprise, řekl: „S využitím platformy Retail Associate obchodníci budou moci zákazníkům poskytnout skutečný zážitek a rozšířit si povědomí o jejich zvycích a preferencích, aby se k nim rádi vraceli. Tohle je skvělý příklad toho, v jakém měřítku pomáháme našim klientům inovovat takovým tempem.“

V průběhu letošního roku bude platforma spuštěna ve více obchodech a poskytnuta dalším klientům.

Kromě platformy Retail Associate ebay nabízí také služby ebay now, kterou si můžete prohlédnout ve videu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno