[quote]Palírna McCormick Distilling z Missouri změnila 1,75l balení své vodky Eco Friendly 360 ze skleněných na lehké PET lahve od Amcor Rigid Plastics. Nabízejí nižší hmotnost (desetinovou proti sklu) při zachování vzhledu skla, snižují tudíž náklady na distribuci a přepravu a mají menší uhlíkovou stopu, jsou nerozbitné a recyklovatelné.[/quote]

Jako součást trvale udržitelného řešení McCormick použil také recyklovaný papír potištěný ekologickými vodními barvami a opakovaně použitelné uzávěry. Jako první plastové lahve na trhu mají kovový třmenový (swing-top) uzávěr.

Konstruktérský tým Amcoru využil metody konečných prvků k modelování chování obalu a příslušně přizpůsobil uzávěr na 23mm průměr hrdla, jehož součástí je i bezpečnostní odtrhávací proužek. Amcor také snížil výšku lahve z 36,5 na 33 cm, aby se dala lépe umístit do regálu. Předtím ji prodejce musel buď položit, nebo postavit úplně nahoru.

Vodka Eco Friendly 360 má několik příchutí (včetně čokolády, koblih a popkornu!) a prodává se v maloobchodě po celých USA. Její ekologičnost spočívá v tom, že se pálí z místního obilí, které vyrostlo nejdál 150 km od energeticky hospodárné palírny.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno