[quote]Pokud sháníte auto do náročného terénu, nejspíš se zaměříte převážně na auta s pohonem na všechna čtyři kola. Proč byste si takto nemohli vybírat i skútr? Elektrický skútr eGroov disponuje pohonem na všechna kola pro bezproblémovou jízdu a modulární výbavou pro vaše pohodlí.[/quote]

Nabídka terénních motorových vozidel je vskutku velmi pestrá, ale něco jako skutečně poctivý terénní skútr na elektrický pohon jsme tu ještě neměli. Pařížský startup eGroov Mobility Systems vyvíjí skútr vhodný do terénu a s tichým chodem, což je hlavním důvodem využití elektrického motoru.

Skútr eGroov disponuje pohonem na všechna kola a k tomu využívá 250wattové motory. Zvládat náročný terén pomáhají také masivní pneumatiky.

eGroov může být napájen jednou či současně dvěma 12Ah 36V lithium-ion bateriemi. S jednou baterií urazíte 15 – 20 km, se dvěma dvakrát tolik. Maximální rychlost v obou případech dosahuje 25 km/h. Nosnost skútru je 120 kg.

Přihrádka na baterii je kvůli vyváženosti umístěna pod podlahou. Baterie můžete vyjmout a nabít mimo skútr, nebo je nabíjet přímo, aniž byste je vyjímali. Nabití jedné baterie trvá kolem 5 hodin.

Skútr eGroov o hmotnosti 55 kg s uvedenými specifikacemi disponuje nastavitelnými řídítky a rychlostními kotoučovými brzdami. Modulární skútr eGroov je všestranným vozítkem, vyznačuje se stejnými mechanismy a navíc nákladním prostorem. Nákladní box můžete odmontovat a místo něj namontovat libovolné zařízení typu dětské sedačky nebo držáku. eGroov+ váží 65 kg.

eGroov Mobility Systems nabízí své produkty na Kickstarter. Klasický eGroov za bezmála 1 925 USD (46 000 Kč), eGroov+ za 2 490 USD (59 000 Kč). Tržní cena se odhaduje na 2 490 USD (59 000 Kč) a 2 950 USD (70 000 Kč). V základním balíčku najdete také baterii, další baterie navíc vás bude stát 330 USD (8 000 Kč). Pokud půjde vše podle plánu, eGroov bude uveden na trh již příští rok.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno