Zdroj: ERA

[quote]Pardubická společnost ERA dodá letišti v Iráku pět stanic na sledování vzdušného prostoru do vzdálenosti 100 kilometrů. Letiště se nachází ve známém poutním místě Nadžaf. Informovala o tom Lenka Stejskalová Reichová z firmy. Výši kontraktu neuvedla.[/quote]

Letiště dosud vlastní přehledový systém nemělo. Disponovalo pouze daty z letištního systému v Bagdádu, který je 160 kilometrů daleko. Dispečeři nedostávali informace o letadlech v nižších letových hladinách, protože mezi Nadžafem a Bagdádem je hornatá krajina a bagdádský radar je nezaznamenal.

„Měli pouze vizuální přehled o blížících se letadlech z věže, což přestávalo vzhledem k zahušťování letového provozu stačit,“ uvedla Stejskalová Reichová.

Čeští odborníci budou v okolí letiště hledat vhodná místa pro stanice a do roka systém instalují a zprovozní.

Nadžaf je druhé nejvýznamnější letiště v Iráku, odbaví 15.000 letů a milion pasažérů ročně. Nadžaf je jedním z poutních míst pro šíitské muslimy, věřící tam navštěvují mauzoleum imáma Alího.

Společnost ERA patří od roku 2011 zbrojařské skupině Omnipol. Radarové systémy dodává civilnímu i vojenskému sektoru. Zákazníky má v 60 zemích z pěti kontinentů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno