Zdroj: pixabay.com

[quote]Místopředsedkyně Evropské komise rozhodla 24.7. otevřít delegaturu v Mongolsku.[/quote]

S novou delegaturou v Ulánbátaru bude mít EU na celém světě celkem 140 delegací.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker uvedl: „Evropská unie splňuje slib, že otevře plnohodnotnou delegaci v Mongolsku-demokratické zemi strategicky umístěné mezi Čínou a Ruskem a důležitým partnerem pro nás. Navštívil jsem Mongolsko třikrát, první návštěva v roce 1998 a naposledy v roce 2016. Úžasný pokrok této země a její rozvoj si zaslouží naše srdečné blahopřání a jistě si zaslouží přítomnost Evropské unie „na plný úvazek“.

Místopředsedkyně Federica Mogherini uvedla: „Mongolsko má důležitou roli v komplexním regionu s jedinečnou geostrategickou pozicí. Tato delegatura představuje investice pro Evropskou unii s cílem posílit naše vztahy s Mongolskem a závazek k občanům země. Brzy také podepíšeme naši novou dohodu o partnerství a spolupráci, která je dalším důkazem důležitosti, kterou dáváme rozvoji našich úzkých vazeb. „

Rozhodnutí místopředsedkyně se řídí souhlasem Komise a Rady Evropské unie a bude provedeno v průběhu roku 2017.
Rozhodnutí o otevření delegace v Ulánbátaru podtrhuje významný pokrok, kterého bylo dosaženo při rozvoji vztahů mezi EU a Mongolskem. Zřízení delegatury EU v Ulánbátaru umožní oběma stranám zintenzívnit politický dialog a spolupráci a připraví půdu pro další posílení partnerství.