[quote]Parlament schválil návrh na udělení 856 800 € s cílem pomoci najít nové pracovní příležitosti pro 250 bývalých pracovníků, propuštěných z 29 podniků vyrábějících dílů pro motorová vozidla v regionu španělské Valencie. Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EGF) byl Radou ministrů schválen již 12. prosince 2016.[/quote]

Propouštění následovalo po uzavření společnosti Bosal S.A., která propustila většinu dotčených zaměstnanců. Hlavním předmětem jejich podnikání byla výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla. Firma vyhlásila bankrot 15. ledna 2015 a v listopadu téhož roku propustila nadbytečnou pracovní sílu o 215 pracovnících. Společnost byla v nesnázích již od roku 2012 v důsledku snížení výroby automobilového průmyslu v EU a výrazné ztráty podílu na trhu v posledních letech.

Zprávy Estebana Gonzáleze Ponse (EPP, ES) navrhující žádost o podporu byla schválena 613 hlasy. 82 hlasujících bylo proti a 12 se zdrželo hlasování.

Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci přispívá k balíčku služeb šitých na míru na pomoc propuštěným pracovníkům při hledání nového zaměstnání. Jeho roční strop je 150 milionů €.

Zdroj: eurologport