[quote]Evropský parlament při čtvrtečním hlasování podpořil takzvaný „technický“ pilíř reformy evropské železniční dopravy. Schválení se tak dočkala pravidla, jejichž cílem je postupně nahradit národní technické předpisy v železniční dopravě celoevropskými a zajistit tak slučitelnost infrastruktury i vagonů a lokomotiv pro používání na železniční síti v celé Evropě.[/quote]

„Technický pilíř čtvrtého železničního balíčku, který jsme dnes odsouhlasili, posílí bezpečnost, interoperabilitu a zvýší spolehlivost evropské železniční sítě,“ míní lidovec Pavel Svoboda, předseda právního výboru europarlamentu. Členské země podle něj budou povinny kontrolovat, zda například strojvedoucí dodržují pravidla týkající se pracovní doby, doby řízení a odpočinku.

Technický pilíř také dává schvalovací pravomoci Evropské železniční agentuře (ERA). Pokud dopravce bude chtít působit ve více státech, bude se obracet právě na ni, a pokud bude chtít užívat jen vnitrostátní linky, pak může komunikovat jen s národními úřady.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno