[quote]V oblasti průmyslové automatizace probíhá neustálý a nezadržitelný vývoj. Dochází k vylepšování stávajících technologií a řidících systémů, vyvíjejí se zcela nová automatizovaná řešení. Skupina Alvey Group se dlouhodobě také podílí na tomto procesu a motto „We Help You Adapt and Evolve“ pro tuto společnost není jen prázdná fráze, ale závazek.[/quote]

EvoLink – flexibilita a časová úspora

Tentokrát přichází s technologickou inovací, která může zásadně změnit způsob, jakým se v současné době dodávají a instalují dopravníkové systémy. Dokáže totiž zredukovat čas na instalaci u zákazníka až o 50 % – Alvey přichází s technologií EvoLink.

EvoLink se skládá z programovatelných elektronických karet a řídícího softwaru, které jsou určeny pro řízení jednotlivých systémových částí, jako jsou například dopravníky.

Mezi výhody EvoLinku patří mnohem rychlejší instalace, flexibilita při pozdějších změnách, jednoduchost programu, vylepšené programovací možnosti, měření okamžité spotřeby energie a další. Pokud by došlo k poruše u jedné karty EvoLink, lze ji jednoduše vyměnit za jinou, která se po připojení automaticky sama naprogramuje.

Akcent na bezpečnost

Při návrhu EvoLinku byla věnována mimořádná pozornost bezpečnosti. Systém obsahuje duální bezpečnostní okruh, který umožňuje rychlé připojení bezpečnostního tlačítka stop ke kterékoliv kartě během několika sekund. Pokud dojde ke zmáčknutí tlačítka, na kontrolní obrazovce se zobrazí přesné místo této události.

EvoLink na veltrhu CeMAT
EvoLink se bude používat v systémech Alvey, navíc ale bude obchodně dostupný také pro jiné integrátory.

Alvey oficiálně představí EvoLink na letošním veletrhu CeMAT  v německém Hanoveru, který se koná od 31. května do 3. června 2016: stánek F26 v pavilonu 27.

Alvey Group / Alvey Manex

Společnost Alvey se specializuje na zakázkové projekty v oblasti průmyslové automatizace: paletizační, intralogistické a skladové systémy pomáhají výrazně zvýšit efektivitu v provozech, kde je nutná manipulace s obaly, polotovary či hotovými výrobky.

Alvey Manex je součástí skupiny Alvey Group, která má 4 dceřinné společnosti v Belgii, Francii, České republice a Velké Británii. Alvey Group zaměstnává celkem 230 pracovníků a dosahuje konsolidovaného obratu ve výši 30 milionů EUR.

Zdroj: Syba – Vlado Volek