[quote]Jednadvacetiletý muž, který se podle pražské policie několik měsíců vydával za revizora a podvodně od lidí získával peníze, způsobil škodu za více než 70.000 korun. Policisté na svém webu uvedli, že obviněnému hrozí až pět let vězení. Kriminalisté zatím evidují 127 případů, kdy mladík údajně sliboval cestujícím „výhodné jízdné“ tak, že jim za částku většinou 500 korun dobije na jeden rok kartu Opencard. [/quote]

Za revizora se vydával dokonce i v březnu cestou do budovy kriminální policie, kde si chvíli poté převzal od kriminalistů obvinění. Vzhledem k tomu je nyní muž stíhán ve vazbě, aby nemohl pokračovat v trestné činnosti.

„Vzhledem k výši škody bylo jeho jednání překvalifikováno na trestný čin podvod s větší škodou, za což hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie informace o muži, který se vydává za revizora pražské MHD, zveřejnila v březnu. Tehdy měla údaje o minimálně 40 případech, poté se jí přihlásily desítky dalších poškozených.

Podle policie si muž vytipoval cestující, kterým nabízel dobití Opencard. Pro větší důvěryhodnost nosil bundu nebo mikinu pražského Dopravního podniku. Poté, co mu poškozený poskytl svoji kartu, předstíral pomocí čtečky těchto karet nebo připojením k internetu skrze mobilní telefon dobíjení této karty. Za tuto službu od lidí požadoval většinou 500 korun, kartu podle policistů nikdy nedobil.

Kriminalisté uvedli, že těchto podvodů se dopouštěl na ulici, v nákupních centrech, obchodech, stáncích a jednou dokonce i v nočním klubu. Třeba od prodavačů dostal za dobití tramvajenky kromě hotovosti třeba i zmrzlinu nebo láhev vína, o něž je požádal.

Zdroj: ČTK

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno