U položení základního kamene při rozšíření pobočky Jeneč (zleva): Harald Prohaska, jednatel společnosti GW v České republice, Reinhold Grasser, regionální vedoucí Sever, Karel Šindelář, vedoucí pobočky Jeneč – všichni ze společnosti Gebrüder Weiss. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

 

Rozsáhlá výstavba a rozšíření v hlavním sídle v Jenči / objem investic kolem pěti milionů EUR.

[quote]Firma Gebrüder Weiss nadále rozšiřuje své sídlo v Jenči u Prahy. Do podzimu 2017 zde mají vzniknout tři nové skladovací haly s celkovou plochou 9000 m2. Logistická společnost tím zdvojnásobí své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 000 m2.[/quote]

„Od zahájení činnosti našeho nového terminálu v Jenči v říjnu 2012 je po našich službách velká poptávka a naše kapacity již byly na sto procent vytížené. Rozšíření je v souladu s naší růstovou strategií. Zejména v oblasti skladování nebezpečného zboží vidíme i nadále velký potenciál, a proto jsme opět jednu halu projektovali pro tento druh zboží”, říká Karel Šindelář, vedoucí pobočky Gebrüder Weiss Jeneč.

V rámci výstavby dochází i k modernizaci a rozšíření odpočinkového a sociálního zázemí pro zaměstnance. Investice dosahuje pěti milionů EUR.

„Firma Gebrüder Weiss v České republice je v rámci východoevropské sítě poboček koncernu silným pilířem, jehož význam v posledních 25 velmi úspěšných letech stále roste. Další výstavba této ještě mladé pobočky je toho jasným důkazem“, říká Harald Prohaska, jednatel společnosti Gebrüder Weiss v České republice.

Nebezpečné zboží a high-tech specialista

Jeneč je jednou z celkem sedmi českých poboček mezinárodní společnosti pro dopravu a logistiku Gebrüder Weiss, a nabízí svým zákazníkům celou řadu přepravních a logistických služeb, včetně speciálních řešení pro mimořádně citlivé zboží. Mezi její stálé zákazníky patří proto mnoho firem z oblasti high-tech technologií, automobilového a strojírenského průmyslu.

„Kromě běžného skladování splňuje Jeneč nejvyšší bezpečnostní požadavky podle sdružení TAPA a má speciální sklady pro nebezpečné zboží. Zejména v této oblasti můžeme tak po rozšíření pobočky nabídnout našim zákazníkům ještě širší portfolio služeb, protože budeme schopni skladovat zboží více tříd nebezpečnosti”, říká dále Šindelář.

Kontinuální úspěch na trhu v České republice

Od svého vstupu na trh v roce 1992 se firma Gebrüder Weiss úspěšně etablovala v České republice a kontinuálně zvyšovala svůj obrat, a to i navzdory zčásti slabé hospodářské konjunktuře. V roce 2016 bylo dosaženo obratu ve výši 62 milionů EUR. Také počet zaměstnanců se výrazně zvýšil a stoupl v uplynulých deseti letech o 40 procent (2007: 240 zaměstnanců / 2017: 340).

 

O společnosti Gebrüder Weiss

S téměř 6 500 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a obratem 1,36 miliard eur (2016) se společnost

Gebrüder Weiss řadí k vedoucím přepravním a logistickým společnostem v Evropě. Pod hlavičkou Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) sdružuje firma vedle svých hlavních

oborů činnosti pozemní přepravy, letecké a námořní přepravy a logistiky i řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných podniků, mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech podniky), inet-logistics (softwarová řešení managementu přepravy

TMS), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, společníka rakouské DPD. Toto sdružování umožňuje koncernu rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Se širokým spektrem ekologických, ekonomických a sociálních opatření je dnes rodinný podnik, jehož historie v oboru přepravy sahá více než 500 let do minulosti, i čelním představitelem trvale udržitelného rozvoje.

Zdroj: Gebrüder Weiss spol. s r.o.